Százat dobott az OSE a Kecskemétnek

Könnyed hazai győzelem született az alsóházi rájátszás 7. fordulójában.

MVM-OSE Lions - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 100-87 (17-14, 33-18, 25-23, 25-32)

OSE: Riddley 26, Gholston 26/15, Szabadfi 2, K. Thomas 19/6, Polutak 6. Csere: Werner -, Ruják 5/3, Illés 3/3, Stevenson 13/3, Balsay -.

Kecskemét: Sinik 7/3, Wittmann 11/3, Ivkovics 3/3, Lukovics 13/3, Karahodzics 4. Csere: Tóth P. 3/3, Körmendi B. -, Bogues 31/15, Tóth B. 5/3, Kucsera 2, Dramicsanin 8/3.

Szorosan indult a találkozó, a negyed közepén Stevenson, majd Riddley duplája után 12-7-re vezetett az Oroszlány. A Kecskemét több támadást is elrontott, majd Lukovics törte meg a kosárcsendet egy triplával. Két perccel a vége előtt Stevenson újabb kettesével alakult 17-10-re az állás, a hátralévő két percben még Lukovics zárt sikerrel egy akciót (17-14).

Az első negyedbeli visszafogottabb támadójáték után a második negyedben magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak a csapatok. A hazaiak szekerét Riddley húzta, a vendégek Wittmann kosarával zárkóztak. Illés triplája után 41-27-re vezetett az OSE, a kecskemétieknek nem sikerült megtörnie a hazai lendületet. A félidőre 18 pontos előnyt harcolt ki magának az OSE (50-32).

Két percet kellett várni arra, hogy a 20 pontos különbség is meglegyen a második félidő elején, ekkor a kezdeti kosárváltás után Gholston dobott be egy hármast. A különbség csak nőtt, Thomas pontjai után már 69-41 állt az eredményjelzőn, a Kecskemét Bogues nyolc pontjával próbálta tartani a lépést. Közelebb azonban nem sikerült kerülniük, 20 pontos hazai előny mellett várhatták a csapatok a folytatást (75-55).

A záró etapban még az is belefért, hogy az OSE kiengedjen egy kicsit, és csökkentse a különbséget a Kecskemét. Győzelmüket semmi nem veszélyeztette, az utolsó percben Gholston triplájával a századik pontot is megszerezték a hazaiak és megérdemelt győzelmet arattak (100-87).

+36 (34) 361-444