Polgármesteri köszöntő

Tisztelt Oroszlányi Polgárok!

Köszönöm, hogy 2024. június 9-én a polgármesteri választáson rám és csapatomra, a Fidesz-KDNP képviselőire bízták a város vezetését! Megtisztelő a bizalom, amellyel 2010 és 2014 közötti időszak után immár a második ciklusban szolgálhatom Oroszlány város fejlődését és valamennyi lakójának előrehaladását.

Szeretném a szolgálat szót hangsúlyozottan kiemelni, hiszen munkatársaimmal együtt fáradhatatlanul azon fogunk dolgozni, hogy Oroszlány jobb hely legyen, és ahogy ígértük, felébresszük az elmúlt tíz évben Csipkerózsika álomba merült települést.

Programunk valamennyi eleme egy élhetőbb, rendezettebb, a jó gazda gondosságával működtetett település fejlődését hivatott megvalósítani. Munkatársaim között vannak régi, tapasztalt képviselők és vannak újak is, hiszen a friss látásmódra, amivel dinamizálható a település, nagy szükség van.

Az átadás-átvétel után a képviselő-testület megalakulásával, a bizottságok felállásával, a polgármesteri hivatal hatékonyabbá tételével egyre nagyobb fordulatszámra kapcsolva igyekszünk elérni az „üzemviteli fordulatszámot”. Feladat van bőven, amelyek inspirálóak, hiszen szeretjük ezt a várost, én magam több mint hat évtizede élek itt.

Céljainkat folyamatos és lelkiismeretes munkával, illetve a külső források, pályázatok hatékony bevonásával tudjuk elérni. Kiváló a kapcsolat és az együttműködés a térség országgyűlési képviselőjével, Czunyiné dr. Bertalan Judittal képviselőnővel, akinek segítségére a továbbiakban is számíthat a város.

Folyamatosan tájékoztatjuk Önöket a munkánkról, az előrehaladásról, és köszönettel fogadjuk a visszajelzéseiket, észrevételeiket is, amire a város hivatalos internetes oldalain vagy akár a polgármesteri Facebook profilomon is lehetőségük van.

Oroszlány fejlesztése mindenek felett!

Takács Károly polgármester

2026. June 14.
Tervezett áramszünet lesz június 17-én

Tervezett áramszünet várható 2026. június 17-én a József Attila utca és az Ady Endre utca több fogyasztási helyén. A szolgáltató hálózat-karbantartást végez az érintett területeken.

Hír
2026. June 11.
Gázszünet lesz Oroszlányban

Tervezett karbantartás miatt 2026. június 15-én 6 órától június 17-én 6 óráig szünetel a földgázszolgáltatás Oroszlányban. A 48 órás leállás idején a szolgáltató azt kéri, hogy az érintettek ne használják gázkészülékeiket, és zárják el a fogyasztói főelzárót.

Egyéb hirdetmény
2026. June 08.
Kötelező védekezés a szőlőkabóca ellen

A szőlő aranyszínű sárgaságát terjesztő amerikai szőlőkabóca ellen minden érintett termelőnek kötelező védekeznie. A kormányhivatal első, 2026-os védekezési felhívása a kezelések időzítésére, a kötelezettségekre és a használható készítményekre is kitér.

2026. June 03.
Aszfaltozás lesz a Dózsa György utcában

A Dózsa György utca páros oldalán szakaszos aszfaltozás várható a járdafelújításhoz és szegélykőcseréhez kapcsolódó burkolat-helyreállítás miatt. A munkák idején útszűkületre és rövid ideig félpályás korlátozásra is számítani kell.

Elérhetőségeink
  • Oroszlányi Közös Önkormányzati Hivatal
    Oroszlány, Rákóczi Ferenc út 78.
    +36 (34) 361-444
    hivatal@oroszlany.hu
  • A honlap tartalmáért felelős vezető:
    Takács Károly
    Oroszlány Város polgármestere
Népszerű cikkek