2024. április 18.

17 pontos vereség Kecskeméten

A második negyedtől a hazaiak akarata érvényesült az alsóházi rájátszás 2. fordulójában.

Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét – MVM-OSE Lions 99-82 (21-21, 27-17, 25-23, 26-21)

Kecskemét: Sinik 13/6, Wittmann 13/6, Ivkovic -, Lukovics 14/6, Karahodzsics 11. Csere: Bogues Jr. 22, Dramicanin 12/6, Kucsera 10/6, Tóth B. 4.

Oroszlány: Riddley 28/3, Balsay 5/3, Gholston 19/3, Thomas 7, Polutak 14/3. Csere: Ruják 7/3, Stevenson 2, Illés M. -.

Az utolsó előtti Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét vendége volt az alsóházat vezető MVM-OSE Lions a play-out második fordulójában.

Kilencven másodpercig csak hazai pontot láthatott a publikum (4-0), majd Riddley kettesével megkezdte a pontgyártást az OSE is. Lukovics és Balsay dobott egy-egy triplát, Thomas és Polutak révén pedig már fordított is az Oroszlány (7-9). A vendégek 17-9-ig növelték előnyüket, Wittmann távolijával azonban megindult a KTE, s 17-19-nél, majd 19-21-nél is egyetlen kosáron belül követte ellenfelét. Lukovics egyenlített, 21-21 az első negyed.

A Kecskemét maradt lendületben, két és fél perc után 29-24-es előnyt tudhatott magáénak a második negyedben. Egy perccel később 34-26-ot mutatott az eredményjelző, időt is kértek a vendégek. Bogues faulttal együtt dobta be akcióját, a büntetője is célba ért, így már tíz fölött volt a különbség (37-26). Tartotta tíz pont körüli előnyét a Kecskemét, amit a félidei hajrába érve Sinik 14-re növelt. Az utolsó percben faragott hátrányából az OSE, de így is két számjegyű volt a különbség (48-38).

Polutak pontjaival zárkózott az OSE, de Bogues tett róla, hogy újra tíz pont felett legyen a differencia (58-45). Egy alkalommal tudott tízen belülre zárkózni az Oroszlány, ezt követően azonban ismét a Kecskemét diktálta a tempót. Riddley hármasát Kucsera távolija nullázta le, Sinik kettesével pedig már 16-tal is vezettek a vendéglátók (71-55). Tizenkettő maradt a KTE előnyből a harmadik negyed végére (73-61).

Rohamosan fogyott a kecskeméti fór a negyedik negyed elején, az első percekben ugyanis csak az OSE dobott pontokat. Három és fél perc után Dramicsanin triplája törte meg a hazaiak rossz sorozatát, addigra viszont az OSE már hétnél járt ebben a játékrészben (73-68). Megrázta magát a KTE, egy perccel később Sinik triplájával már 81-70 lett az állás, amit a vendégek időkérése követett. Ezt az előnyt már nem adta ki kezéből a Kecskemét, amely a hajrát még jobban megnyomta, s így 99-82-es sikert aratott.

+36 (34) 361-444