2024. április 14.

Fontos győzelem

Szoros mérkőzésen aratott fontos hazai győzelmet az OSE a Kaposvár ellen az alsóházi rájátszás 1. fordulójában.

MVM-OSE Lions - Kometa Kaposvári KK 83-79 (25-22, 16-28, 21-15, 21-14)

MVM-OSE Lions: Riddley 23/3, Balsay 5/3, Gholston 17/9, Stevenson 7/3, Polutak 19/3. Csere: Ruják 3/3, Szabadfi -, Illés -, Thomas 9/3.

Kometa Kaposvári KK: Krnjajski 1, Eaddy 17/12, Paár 14/9, Filipovity 9/3, Koprivica 12. Csere: Szőke -, Fehérvári -, Halmai 3, Jackson Jr. 13/3, Jean-Marie 10.

Egy perces néma csenddel indult a mérkőzés, a napokban elhunyt Jugovics Józsefre, az oroszlányi kosárlabda meghatározó alakjára emlékeztek.

Balsay triplájával kezdett az Oroszlány (3-0), majd hosszabb idő után egyenlített a Kaposvár (3-3). Stevenson szerzett gyors kosarat, és meglepően korán, 2 perccel a kezdés után kérte ki idejét Dalibor Damjanovic (5-3). Riddley lepattanóval növelte a hazai előnyt (7-3), majd Eaddy szerzett vendég triplát (7-6). Gholston büntetőket, majd Paár a túloldalon hárompontost dobott (9-9). Rohanás volt mind a két oldalon, amiből az Oroszlány jött ki jobban és Riddley zsákolása után 15-9 lett az állás. Paár második triplája is célt ért, így nem tudott elszakadni a hazai csapat (15-12). A Kaposvár Jean-Marie és Paár pontjaival 17-15-re fordított. Riddley büntetőzött, így ismét egál lett (17-17). Eladott labdák sorozata váltotta egymást, amit a vendégek faulttal törtek meg, de Riddley most csak egyszer volt sikeres a vonalról (18-17). Vendég triplára hazai gyorsindítás volt a válasz (20-20). Mind a két oldalon büntetőket dobhattak a játékosok, a negyed végén az OSE járt előrébb. 25-22

Vendég kosarakkal indult a második játékrész (25-27), majd felváltva vezettek a csapatok, de a Kaposvár járt előrébb (28-29). Halmai dicsérhető a vendégeknél, aki Polutakon szerzett faulttal együtt kosarat (28-32). Szép összjáték volt oroszlányi oldalon, amire egyből érkezett a kaposvári válasz, jó támadásokat láthattunk (32-34). Nem sok védekezés volt egyik oldalon sem, egymás után estek a kosarak, Filipovity triplája után 40-34-re vezetett a Kaposvár. Időkérés után sem változott a játék képe, 10 pontra csúszott fel a vendégek előnye (34-44). Polutak vezetésével igyekezett tartani a lépést az Oroszlány (37-46). Krnjajski kapott technikait színészkedésért, Gholston pedig bedobta az ezért járó büntetőt (38-46). Még esett pár kosár a félidőig, de 9 pont megmaradt a kaposvári előnyből. 41-50

Thomas duplája vezette fel a második félidőt, amire Eaddy válaszolt, aki már 16 pontnál járt ekkor (43-52). Rendezte sorait az Oroszlány, Gholston triplájával visszakapaszkodtak 4 pontra (48-52). Büntetőkből szereztek pontokat mind a két oldalon a játékosok (49-56). Gholston továbbra is vezére volt a hazaiaknak, második hárompontosát szerezte ebben a negyedben, és mellé Riddley is csatlakozott (55-58). Ezt követő percekben befagyott az eredmény, és erről az 55-58-as állásról nem az OSE, hanem a Kaposvár tudott elmozdulni, Jackson zsákolása után ismét 7 pont lett a két csapat között (55-62). Stevenson szerzett hazai oldalon triplát, majd Riddley vitte végig a ziccert, kapaszkodott az Oroszlány (60-62). Krnjajski csak az egyik büntetőjét dobta be, míg a túloldalon Polutak dobott kosarat (62-63). A negyed végi eredményt Filipovity lepattanóból szerzett pontjai alakították ki. 62-65

Továbbra is jól játszott Riddley, az ő kosarával indult az utolsó etap (64-65). A vezetést nem tudta átvenni az OSE, de Polutak triplájával kiegyenlítettek, 67-67 volt az állás. Paár egész mérkőzésen nem hibázott dobást, most sem hagyta ki a hárompontost (67-70). 5 pontot hagyott a vonalon idáig az OSE, majd ismét Polutak volt, aki egyenlített (70-70). Koprivica kihagyta a büntetőt, de utána javította hibáját, festéken belülről szerzett vendég kosarat (70-73). Ruják első kosarát dobta, ezzel a hármassal újból egál lett (73-73). Ismét Jackson büntetők következtek, és ezek sikeres dobások voltak vendég oldalon (73-77). Polutak villant meg távolról, és Riddley gyorsindításból szerzett ziccerével kiegyenlített az OSE (77-77). Riddley harcolt ki faultot, és mind a kétszer sikeres volt a vonalról, így hosszú idő után fordítani tudott az OSE (79-77). Koprivica dobhatott büntetőket, de csak egyet értékesített, 79-78. Elsiette a támadást a Kaposvár, míg az OSE nem tudott kosarat dobni, de Filipovity triplája kimaradt a kaposváriaknál, és a lepattanó hazai kezekben landolt, jött a taktikai fault. Riddley bedobta a büntetőket, 81-78. Ruják okosan ütött oda Eaddy kezére, így vonalra küldte a légióst, aki kihagyott egy büntetőt, 81-79. Gholston keze nem remegett meg, és az ő pontjai alakították ki a végeredményt. 83-79

+36 (34) 361-444