Hiába nyert simán a Sopron ellen, lemaradt a rájátszásról az OSE

Nem ért playoffot a 16 pontos siker.

MVM-OSE Lions - Sopron KC 103-87 (26-29, 31-25, 28-15, 18-18)

Oroszlány: Riddley 21, Balsay 6/3, Stevenson 8, Gholston 24/3, Polutak 11. Csere: Ruják 6/3, Thomas 27/6, Illés -, Gáspár -, Szabadfi -.

Sopron: Nichols 21/9, Meszlányi 10/6, Sitku 2, Griffin 6/6, Molnár 16. Csere: Flasár 2, Csendes 1, Polster 6/6, Fazekas 6/6, Sidibe -, Mathis 17/15.

Stevenson pontjaival indult a találkozó, Meszlényi vágott be egy triplát, Ridley tört be remekül. Molnár kosarára is a visszatérő irányító felelt, Gholston egy pontot a vonalon hagyott. Stiku zsákolása után mezőnyből javított az OSE légiósa, Polutak küldte helyére a büntetőit, majd Riddley is (13-7). Csendes csak egyet dobott be, de Griffin triplájával tovább zárkózott a Sopron, Molnár pedig már egalizált. Balsay egy ponttal zárta le a futást, viszont Mathis két triplát is bevágott, Thomas egy támadólepattanót pofozott a gyűrűbe. Stevenson és Riddley fordított, Thomas két büntetőt is bedobott, Polster viszont két triplát, amire csak egy Riddley kettes jött válaszul. A negyed vége a Sopronnak sikerült jobban, így egy negyed után három ponttal vezettek. 26-29

A második negyed elején 8-4-es szakaszt hozott a Sopron, így Váradi Kornélnak időt kellett kérnie. Ez megtette hatását, csapata rövid idő leforgása alatt eltüntette a hét pontos hátrányt és egyenlített (37-37). Flasár kettesére Thomas tripla volt a válasz, Meszlényi és Balsay folytatta a triplák sorát, Nichols inkább betört, de 2+1 lett belőle. Riddley tempója esett be, ő is rátette a plusz egyet, megint Nichols jött, majd Ruják ziccerezett. Mathis újabb triplát süllyesztett el, Thomas azonnal válaszolt, aztán zsákolt is egyet. A félidő végéig megmaradt a 3 pontos differencia. 57-54

Öt hazai ponttal folytatódott a mérkőzés, Nichols és Molnár játszott össze, Riddley dobta be a büntetőit. Gholston és Riddley tett hozzá további 2-2 pontot a mérkőzéshez és mivel erre csak egy Mathis tripla érkezett, Gasper Potocnik időt kért (68-59). Ez azonban nem törte meg a hazaiak lendületét, mire a Sopron mestere újra időt kért már 14 ponttal állt jobban az Oroszlány. A negyed hátralévő részében jelentősen nem változott a különbség, így 16 pontos fórral várta a záró etapot Váradi Kornél csapata. 85-69

A negyedik negyed első részében valamelyest tudott faragni hátrányából a Sopron Nicholsnak és Molnárnak köszönhetően, nem meglepő módon érkezett is a hazai időkérés (87-76). Thomas percei következtek, Gasper Potocnik ugyan megint időt kért, de nem kellett sokat várni és újra 15 pont volt közte 95-80-nál. Az utolsó két és fél percben innen már nem volt vissza út a soproniak számára, még is ők lehettek boldogabbak a dudaszó után, hiszen ők ott lesznek a rájátszásban, míg az OSE a Honvéd sikere miatt 9. helyen zárt. 103-87

Forrás: BB1.hu