2024. február 15.

Remek játékkal győzött az OSE

A félidőben még az Olaj vezetett, de a végén a házigazdák örülhettek a győzelemnek a felnőtt férfi kosárlabda bajnokság 21. fordulójában.

MVM-OSE Lions - NHSZ-Szolnoki Olajbányász 99-81 (30-30, 20-21, 27-16, 22-14)

Oroszlány: Riddley 16/6, Balsay 8/3, Gholston 18/6, K. Thomas 16/6, Polutak 14. Csere: Stevenson 15, Ruják 9/6, Werner -, Illés 3/3, Szabadfi -.

Szolnok: Pongó 7/3, Eads 16/3, Lukács 11/6, D. Thomas 10/6, Wiggins 19. Csere: Durham 3, Jovanovics 11/3, Révész 4, Rudner -, Sebők -.

Gholston tempójával vette kezdetét a találkozó, erre Dustin Thomas válaszolt, Riddley triplájára pedig Lukács, egy 2+1-es akcióval. Eads szoros őrizetből is szerzett két pontot, Polutak üres középtávolit dobott be, Wiggins zsákolt. Gholston két büntetőjét küldte a helyére, Dustin Thomas büntetett meg egy túlsegítést, majd két triplát is bedobott a légiós, Riddley egyet. Pongó kettesére Khalid Thomas felelt, de az irányító távolról sem hibázott, ahogy Thomas sem (17-20). Jovanovics értékesített két büntetőt, Stevenson egy 2+1-et, Gholston triplájával vette vissza a vezetést az OSE. Stevenson faulttal együtt is eredményes volt, Lukács zsákolt, Durham egy pontot a vonalon hagyott. Lukács távolról sem hibázott, Polutak megint beköszönt, Révész szerezte meg első pontjait. Polutak kosara zárta a negyedet. 30-30

Stevenson kettőből egy büntetőt dobott be, Durham két leütés után szép tempót dobott, Khalid Thomas büntetett ziccerrel egy eladott labdát. Polutak fejezett be egy 2-2-t, Szarvas Gábor pedig időt kért (35-32). Jovanovics remek dobócsele után beszórta a középtávolit, Gholston találta meg Balsayt egy triplára, Wiggins verte meg Wernert, aztán ismét, Váradi Kornél időt kért. Wiggins csak egy büntetőt értékesített, Gholston és Balsay szerzett gyors 4 pontot, a Szolnok pedig ismét időt kért (42-39). Gholston szép egyéni akcióját eredményezte két pont, Pongó használt jól egy elzárást, Eads ziccere után Khalid Thomas szórt egy triplát. Wiggins zsákolt, aztán Pongó nagy passza után is. Jovanovics egypontosa után Balsay Ádám zseniális ziccert tett fel faulttal együtt, ráadásul a plusz egy is bement. A negyedet Eads dudaszós triplája zárta. 50-51

Polutak fejezett be egy szép bejátszást, majd egy 2-2-t is feltett, Rujákhoz került szerencsésen a labda és nem is hibázott közelről. Ruják találta meg a festékben Stevensont, ezzel már 8-0-ás volt a hazai futás, nem meglepő módon Szarvas Gábor időt kért (58-51). Ruják triplájával a mérkőzés folyamán először 10 pont volt a két csapat között, Eads majdnem 4 perc után megszerezte az Olaj első pontját a félidőben. Gholston dobta be a büntetőit, Polutak lépett be jó ütemben a festékbe, Khalid Thomas rohant végig a pályán, két pont lett a jutalma. Dustin Thomas volt az első Olaj-játékos, aki mezőnyből betalált a második játékrészben, Gholston sportszerűtlenje után Jovanovics dobott be két büntetőt, Eads ziccerezett (67-58). Wiggins ziccere után időt kért Váradi Kornél, a légiós a plusz egyet is bedobta, Lukács dudaszós triplát dobott, így 15 pontról háromra jött fel az Olaj. Riddley egy büntetőt értékesített, majd háromból kettőt, Stevenson ziccerezett, Khalid Thomas büntetői voltak sikeresek, ezzel visszaállítva a közte 10-et. Wiggins egy pontot szerzett, Riddley megint három büntetőt dobhatott, de ezúttal mindet bedobta, a negyedet Révész kosara zárta. 77-67

Jovanovics szórt be egy triplát középről, Illés válaszolt, Stevenson zsákolt, az Olaj pedig időt kért. Eads egy pontot a vonalon hagyott, mezőnyből javított, majd egy 2+1-et is megcsinált. Riddley dobta be a büntetőit, Ruják a sarokból talált be, Wiggins zsákolt (87-78). Stevenson bedobta a büntetőit, és egy-egy kosárral 11 pontos különbséggel érkeztünk meg az utolsó két percre. Innen már nem volt visszaút az Olaj számára, így az Oroszlány megnyerte a mérkőzést. 99-81

+36 (34) 361-444