Továbbra is szárnyal az oroszlányi kosárlabdacsapat az alsóházi rájátszásban.

MVM-OSE Lions - Budapesti Honvéd SE 81-63 (19-19, 21-15, 27-13, 14-16)

Oroszlány: Ruják 5/3, Dimitrijevics 8, Szabadfi 2, Calloway 8/3, Krestinin 4. Csere: Barnjak 22/12, Mucza -, Dorogi -, Illés 8/6, Henry 22, Werner -, Carev 2.

Honvéd: Tanoh Dez 6, Sherman 2, Kopácsi -, Crawley 17/3, Peringer 2. Csere: Hajdu 10/6, Demeter 4, Völgyi 7, Mijovics 6, Tarján -, Reizinger 5/3, Simon 4.

A Honvéd kezdte jobban a mérkőzést, Peringer büntetői után 0-6-ot mutatott az eredményjelző. Gyors négy pont volt az OSE válasza, a bombaformában lévő Sherman megszerezte első két pontját, mint később kiderült, két 30 pont feletti produkció után ezen az estén ez volt az egyetlen kosara. 6-11-re is megléptek a fővárosiak, ekkor azonban 7-2-t produkált az Oroszlány és Henry triplájával 6 és fél perc után utolérte ellenfelét. A negyed utolsó szakaszában nem változott ez a helyzet, így döntetlenről várták a folytatást a felek. 19-19

Illés és Henry vezetésével kezükbe vették a kezdeményezetést a hazaiak két és fél perc után Dimitrijevics büntetőjével már 10 ponttal álltak jobban. A honvéd vesszőfutását végül Crawley ziccere zárta le, ám ekkor már 34-21 volt az eredményjelzőn. Carev és Crawley váltott kosarat, majd mindkét csapat a vonalra állhatott, ebből is az OSE jött ki jobban 4-2 arányban. Nem úgy mint az utolsó két percből, a Honvéd 11 pontos hátrányából Völgyi, és Crawley találataival lefaragott ötöt, így hat pontos hátránnyal vonultak a félidőre. 40-34

Ruják két pontját Simon viszonozta, Illés triplája és Henry duplája után azonban ismét kétszámjegyű volt a differencia. A center zsákolt is egyet, a Honvédé triplát dobott, majd kettőből egy büntetőt. A következő percekben 9-0-ás futást produkált a hazai gárda, így már 18 ponttal is vezetett, ezt a szakaszt Hajdu zárta le egy kinti dobással. Nem zavarta ez meg Simon Petrov csapatát, amelyik két perccel a harmadik negyed vége előtt már 22 ponttal állt jobban riválisánál. Már csak egy kosár esett ebben a szakaszban, Tanoh Dez tört be bátran, ám így is reménytelennek tűnt az újonc helyzete. 67-47

Remekül kezdte azonban a záró negyedet a Honvéd, Tanoh Dez, Reizinger és Demeter két, Hajdu három pontot szerzett és egy 9-1-es rohanással felcsillant a remény Baksa Szabolcs csapata előtt. Henry és Dimitrijevics nyugtatta meg a kedélyeket, Reizinger viszont távolról sem hibázott. Erre azonban Calloway válaszolt, Henry és Hajdu váltott kosarat, ekkor viszont már csak két és fél perc volt hátra, a Honvédban pedig már nem volt erő egy nagy feltámadásra. 81-63

+36 (34) 361-444