Idén először győzte le a Honvédot az OSE.

Budapesti Honvéd SE - MVM-OSE Lions 67-73 (10-11, 16-18, 24-13, 15-28)

Honvéd: Mijovics 15/6, Tanoh Dez 13/3, Sherman 18/9, Crawley 6/3, Peringer 4.
Csere: Hajdu -, Kopácsi -, Demeter 2, Simon K. 6/6, Völgyi 3.

Oroszlány: Ruják 2 ,Dimitrijevics 12/6, Szabadfi 2, Calloway 13/6, Werner 2.
Csere: Henry 9, Mucza -, Barnjak 15/6, Krestinin 21, Illés M. 6/6, Carev -, Dorogi -.

Tanoh Dez zsákolásával vette kezdetét a találkozó, ezt követően egy 7-0-át produkált az Oroszlány Dimitrijevics, Calloway és Werner révén. Peringer húzta be Mijovics gólpasszát, Sherman pedig egyenlített, de egyik csapat sem kezdett jól, hiszen ekkor már az első negyed felénél jártunk (7-7). A helyzet a továbbiakban sem javult, Tanoh Dez kettesével már a Honvéd vezetett, az OSE 6 perc után talált végre mezőnyből a gyűrűbe, aztán Barnjak tett hozzá még egy pontot, így egy ponttal a vendégek vezettek a nyitó etap végén. 10-11

Barnjak pontokkal folytatódott a játék, Illés pedig kintről szerezte meg első pontjait a mérkőzésen, erre Tanoh Dez válaszolt. Barnjak tört be szépen, ráadásul faultolták is és a plusz egyet is mellé tette. Sherman dobott triplát, az OSE egy szép figurából és egy labdaszerzésből szerzett gyors négy pontot. Crawley dolgozott nagyszerűen a festékben, Tanoh Dez 2+1-es akciójával zárkóztak tovább a hazaiak, Simon Petrov időt is kért (21-23). Mijovics ziccerével döntetlen állást mutatott az eredményjelző, Szabadfi két büntetőt dobott be, Krestinin csak egyet. A két csapat továbbra is pocsékul dobott mezőnyből, a játékot pedig folyamatosan faultok tördelték. Mijovics süllyesztett el egy triplát középről, a negyedet Dimitrijevics hármasa zárta, így három pontos előnnyel zárta az első – pontszegény – félidőt az OSE. 26-29

Ahogy az első félidő befejeződött, úgy kezdődött a második, ismét Dimitrijevics villant távolról, most azonban Mijovics válaszolt neki. A Honvéd játékosát aztán lefaultolták triplakísérleténél, a légiós mindhárom büntetőjét a helyére küldte. Nem javult a helyzet ami a mezőnyszázalékokat illeti, a Honvéd 32, az OSE 27%-on állt a teljes meccset figyelembe véve ebben a szakaszban, Callowaynek sikerült ezt valamelyest felhúznia egy ziccerrel. Demeter rontott hármasát Peringer pöcizte vissza, Simon kinti dobásával pedig már a Honvédot juttatta vezetéshez, Simon Petrov pedig időt kért (37-34). Krestinin dobott be két büntetőt, Calloway kosarával pillanatokig vezetett az Oroszlány, de válaszul érkezett Mijovics és Demeter 2-2 pontja. Sherman maradt üresen a triplavonal mögött és nem hibázott, Ruják pedig a vonalról, de a negyed végére a fővárosiak nagyon elkapták a fonalat, Simon is bevert egy hármast, így 7 ponttal megléptek, az etap utolsó perce nem hozott változást a különbségben. 50-45

Krestinin váltotta pontokra Dimitrijevics gólpasszát, Sherman erre egy hármassal válaszolt, Calloway egy büntetőt dobott be. Barnjak is, viszont Krestinin zsákolt, ezzel már csak négy pont volt a differencia, Barnjak ziccere után már Baksa Szabolcs időt kért (55-53). Ez az OSE légiósát különösebben nem zavarta és egy hármassal átvette vezetést a csapatának, ezt Tanoh Dez orvosolta két bedobott büntetővel. Illés zúdított be egy triplát a sarokból, a két csapat sorra packázta el a lehetőségeket, hogy a maga javára fordítsa a találkozó menetét, végül Krestinin fejezett be egy gyorsindítást, a hazaiak pedig időt kértek. Calloway köszönt be kintről, s mivel Henry két perccel a vége előtt 9 pontra és bár a hazaiaknak sikerült még felzárkózni, fordítani már nem. Az OSE idén először győzte le a Honvédot, és harmadik mérkőzését is megnyerte a Play Outban. 67-73

Forrás: BB1.hu