Évforduló
2023. March 23.

Lengyel-magyar barátság napja

A magyar Országgyűlés 2007. március 12-én, a lengyel Szejm március 16-án nyilvánította határozatban ünnepnapnak március 23-át, a lengyel-magyar barátság napját.

A lengyel–magyar barátság napjának története 2006. március 24-ig nyúlik vissza, amikor Lech Kaczyński lengyel és Sólyom László magyar köztársasági elnök Győrben aláírták a szándéknyilatkozatot, valamint átadták a lengyel-magyar barátság első köztéri emlékművét.

Lengyel, magyar két jó barát – tartja a két nép történelmi barátságát példázó mondás. A lengyelországi Końskie városával 2013-ban került sor arra az együttműködési megállapodás aláírására, amellyel hivatalosan is testvérvárosa lett Oroszlánynak. A partnerség kialakulását elősegítette a Visegrádi Alap V4 projetktje által támogatott, nemzetközi sítáborok közös szervezése és városunk diákjainak aktív részvétele, továbbá a testvérváros polgárainak baráti közeledése és a látogatások alkalmával tanúsított szeretetteljes fogadtatása is.

A Końskie-ban megrendezésre kerülő kulturális eseményeken táncosaink, zenészeink rendszeresen képviselik városunkat.


Elérhetőségeink
 • Oroszlányi Közös Önkormányzati Hivatal
  Oroszlány, Rákóczi Ferenc út 78.
  +36 (34) 361-444
  hivatal@oroszlany.hu
 • A honlap tartalmáért felelős vezető:
  Lazók Zoltán
  Oroszlány Város polgármestere
Népszerű cikkek