2023. február 16.

Nem volt esélye az OSE-nak

Sima, 37 pontos győzelmet arattak a hazaiak a kosárlabda bajnokság 21. fordulójában.

Szolnoki Olajbányász - MVM-OSE Lions 96-59 (28-14, 25-12, 20-11, 23-22)

Szolnoki Olajbányász: Durham 22/9, Lukács 8/6, Barnes 9/3, Szubotics 16/6, Williamson 10/6. Cserék: Pong 5/3, Rudner 8/6, Mokánszki 9/3, Révész 9, Gavin -, Arabo -, Vincze -.

MVM-OSE Lions: Illés 3/3, Dimitrijevics 11/6, Barnjak 8/3, Dorogi 6/3, Krestinin 10. Cserék: Ruják 5/3, Mucza -, Carev 7/3, Henry 9, Szabadfi -.

Durham gyors kosarával indult a találkozó, majd Dorogi dobott be egy büntetőt. Szubotics hármasa és közelije is pontos volt, 7-1-re “meglépett” a Szolnok. Dimitrijevics triplájával és Krestinin duplájával zárkóztak a vendégek. Ezt követően ismét Durham pillanatai jöttek, két duplát is bedobott a légiós. 15-6 volt a táblán, amikor időt kért az MVM-OSE Lions. Sokáig nem született kosár, végül Williamson törte meg a gólcsendet. Magabiztosan vezetett az Olajbányász. 20-9 és 24-12 is volt a táblán. A Szolnoki Olajbányász 70%-al dobott, teljesen megérdemelten nyerte ezt a negyedet Gasper Potocnik együttese. 28-14.

Williamson duplájával indult a második negyed, Dorogi triplával válaszolt. Az MVM-OSE Lions kicsit szigorított a védekezésén, de közelebb férkőzni nem tudtak. A negyed közepére ismét kézbe vette az irányítást az Olajbányász, többek között Szubotics büntetői is beestek. A negyed közepén 37-19 volt az eredményjelzőn. Lukács tripláját követően időt kértek a vendégek. Szubotics is betalált távolról, egyre jobban nyílt az olló. 45-19 és 48-23 is volt a táblán. A hazaik nagyon jó napot fogtak ki, az MVM-OSE Lions nem tudott mit kezdeni a “túlerővel”. 53-26.

A második félidőt is a Szolnoki Olajbányász kezdte jobban, Dimitrijevics egy triplával próbálta meccsben tartani a vendégeket. A Szolnok előnye ennek ellenére nem olvadt, Szubotics és Durham igazi vezérként vitték a csapatot. Az oroszlányiaknál Dimitrijevics és Krestenin nyújtott elfogadható teljesítményt. A negyed közepén 63-31 volt az eredményjelzőn. Ruják dobott be egy közelit, az OSE becsületére váljék, a tetemes hátrány ellenére sem adták fel a találkozót. Barnes nagyon elkapta a fonalat, duplát és triplát is dobott. Az Olaj gyakorlatilag eldöntötte a mérkőzést. 73-37.

Az utolsó negyedre semmi izgalom nem maradt, a találkozó korábban eldőlt. A Szolnoki Olajbányász ennek ellenére “komolyan” vette ezt a negyedet is, remek játékkal, ellentmondást nem tűrő játékkal nyerte meg a találkozót. 96-59.

+36 (34) 361-444