2023. február 12.

Drámai mérkőzés

Sokba került az OSE-nak a rossz utolsó negyed, kétszeri hosszabbítás után nyert a DEAC.

MVM-OSE Lions - DEAC 87-91 (19-12, 25-18, 18-18, 10-24, 15-19)

A bombaformában lévő DEAC, a 20. fordulóban Oroszlányba látogatott. A két csapat közvetlen rivális, ősszel is végig kiélezett mérkőzést játszottak, amit az OSE nyert meg 80-79-re.

Tóth büntetője révén vendég kosárral indult a mérkőzés, a hazaiak erre Barnjak, Carev, Dimitrijevics és Werner révén egy 8-0-ás futással válaszoltak. Balázsi kosarával lezárult az OSE futása, Govens négy pontjával már csak egy pont volt a különbség a két csapat között (8-7). Mucza tört be szépen, Krestinin pedig két büntetőt dobott be, majd a festékben verte meg Tóthot két pontért. A hazaiak centere egy pontot aztán a vonalon hagyott, ahogy Drenovac is, előbbi egy zsákolással javított (17-8). Drenovac ezúttal nem hibázott, Ruják és Taylor váltott kosarat, a negyedben pedig több pont már nem született. 19-12

Dimitrijevics értékesített egy középtávolit és egy hármast a második negyed elején, Dorogi 2+1-gyével már 15 ponttal ellépett az OSE. Polyák sarokhármasa szakította meg a rossz DEAC-sorozatot, majd a magyar bedobó egy kettest is beszórt, erre Carev reagált egy triplával. Govens verte meg szépen Illést, Drenovac kettőből egy büntetőt dobott be, aztán ismét a debreceni irányító süllyesztett el egy tempót. Fej-fej mellett haladtak a csapatok a félidő utolsó két percében is, az Oroszlány 14 pontos előnnyel vonulhatott a nagyszünetben az öltözőbe. 44-30

Tóth, Drenovac és Mócsán pontjaival 10 ponton belülre zárkóztak a vendégek, sőt Govens és Tóth büntetőivel már csak 3 volt közte. Henry juttatta kis levegőhöz az Oroszlányt, gyors 6 ponttal megnyugtatóbb előnyhöz juttatva övéit (55-46). A negyed vége is a OSE-nak sikerült jobban egy 7-2-es futással zárták le az etapot, amiben a DEAC támadójátéka teljesen lefagyott, így a szünetbéli különbség visszaállt a harmadik negyed végére. 62-48

A negyedik negyedben Mócsán kosaraival kezdte a felzárkózást a DEAC, Henry és Drenovac kosárváltása után, Mócsán köszönt be ismét, de Carev válaszolt (66-56). Mócsán és Govens azonban kezébe vette az irányítást, és 1:29-cel a vége előtt ismét csak három pont választotta el a két gárdát (70-67). Ruják ziccerére Polyák egy hármast szórt be, majd két büntetőjével kiegyenlített, s mivel a hátralévő időben egyik csapat sem tudta a maga javára fordítani a mérkőzést, így jöhetett a hosszabbítást. 72-72

A ráadásra láthatóan két fáradt csapat ment fel a pályára, Henry szerezte az első kosarat, Tóth csak egy büntetőt dobott be, Mócsán középtávolról volt eredményes, Dimitrijevics egy büntetővel egalizált (75-75). Krestinin négy pontjával meglépett az OSE, Tóth és Scott révén átvette a vezetést a DEAC, majd ismét az OSE centere került a vonalra, mivel csak egyet dobott be, jöhetett a második ráadás. A második túlóra mindkét fél részéről gyors kosárral kezdődött, aztán Drenovac büntetőire Ruják válaszolt egy tempóval. Polyák fontos triplát vágott be, Scott középtávolija után már öt pont volt a különbség, ahonnan az OSE már nem tudott visszakapaszkodni. A DEAC továbbra is veretlen Mandiccsal, az OSE rendkívül fontos mérkőzést engedett ki a kezéből. 87-91

+36 (34) 361-444