Az oroszlányi csapat már az első félidőben eldöntötte a meccset.

HÜBNER Nyíregyháza BS - MVM-OSE Lions 81-95 (15-25, 19-27, 20-20, 27-23)

Nyíregyháza: Perry 25/6, Kass 13/6, Bazsó 5/3, Pipiras 13/6, J. Williams 2. Csere: Kiss B. 4, Szobi -, Copes 6, Dickerson 13/9.

OSE: Illés 8/6, Szabadfi 6, Barnjak 14/9, Calloway 15/9, Krestinin 19. Csere: Dimitrijevics 10/3, Werner -, Carev 7/3, Dorogi -, Mucza 5/3, Henry 8, Ruják 3/3.

Harmadik győzelmét szerette volna megszerezni a HÜBNER Nyíregyháza BS hazai pályán a bajnokság 19. fordulójában. Ehhez ideális partnernek tűnt az idegenben csupán egy győzelmet gyűjtő MVM-OSE Lions együttese. A vendégek ezzel szemben a középmezőnyben erősítették volna tovább pozíciójukat.

Perry hárompontosával vette kezdetét a találkozó, de Calloway pontjaival gyorsan fordított az Oroszlány. Williams zsákolásával még 5-6-ra visszajött a Nyíregyháza, innentől azonban megléptek a vendégek. Krestinin duplájával már 5-13 állt az eredményjelzőn. Az ezt követő szakaszban folyamatosan a vendégeknél volt az előny, a nyírségiektől csak egy-egy felvillanásra futotta. Ilyen volt, amikor Kass hármasával visszajöttek hat pontra a hazaiak. 13-20-nál Ruják palánkos hármasa a dudaszó pillanatában még belefért, amire Perry válaszolt büntetőkből, de Henry kosara zárta a negyedet (15-25).

Perry büntetőket harcolt ki, ennek köszönhetően feljöttek a nyíregyháziak 22-25-re. Krestinin azonban egy 2+1-es akcióval érkezett, majd Calloway bedobott egy távolit. A hazaiak elhibázták támadásaikat, a vendégek pedig fokozatosan növelték az előnyüket. A 18. percben 28-44 állt az eredményjelzőn. Perry egy triplával megpróbálta meccsben tartani csapatát, ám Barnjak szintén betalált távolról. Az első félidő végére közel 20 pontos lett a differencia (34-52).

Két Copes kosárral indult a második félidő, de mielőtt lendületbe jöhettek volna a Kék Cápák, Carev és Dimitrijevics is betalált. Kiegyenlítettebb volt a játék, de érződött, hogy az Oroszlány pont annyit tesz bele, hogy tartsa korábban kiharcolt előnyét. Ezt biztosan tette, sőt a 25. percben Barnjak tripláját követően 40-63-ra vezettek. Perry és Pipiras próbálkozott, de ez csupán arra volt elég, hogy egyenlő legyen a negyed végeredménye (54-72).

A záró etap már csak formalitás volt, a Nyíregyháza minden próbálkozását visszaverte a vendégcsapat. A végén Dickerson eredményes játékának köszönhetően megnyerte a negyedet a hazai együttes, de ez sovány vigasznak bizonyult, hisz összességében 14 ponttal bizonyultak jobbnak az Oroszlánok (81-95).

+36 (34) 361-444