A kosárlabda bajnokság 13. fordulójában a szegedi csapatot fogadta az OSE.

MVM-OSE Lions - Naturtex-SZTE-Szedeák 87-69 (16-15, 19-18, 24-15, 28-21)

Oroszlány: Dimitrijevic 11/3, Ruják 11/9, Carev 5/3, Calloway 18/9, Krestinin 12. Cserék: Illés 8/6, Dorogi 7, Szabadfi -, Barnjak 10/6, Werner 1, Mucza 4.

Szeged: Washington 13/3, Person 13/3, Polányi 4/3, Bognár 12, Roberson 13. Cserék: Kerpel-Fronius 6, Balogh 2, Kovács A. 2, Filipovic 4, Mayer -.

Polányi sarok triplája indította a találkozót, Calloway közelről szerezte az első oroszlányi kosarat. Roberson egy büntetőt dobott be, Carev hármasával már a Lionsnál volt az előny. Calloway megint szépen dolgozott a palánk alatt, Washingon hármasával előbb egalizált a Szeged, majd Bognár kosarával átvette a vezetést. Ismét a magyar magas ember volt eredményes, Krestinin egy pontot szerzett a vonalról. Ruják köszönt be kintről, megtette ezt Dimitrijevics is, majd Balogh tört meg egy hosszú kosárcsendet. Kovács tört be szépen, a negyedet pedig Dorogi kosara zárta. 16-15

A második negyed egy Person 2+1-el indult, Ruják triplával válaszolt az OSE. Kerpel-Fronius tett fel egy ziccert, Dorogi szerezte meg második kosarát, majd Calloway célzott hibátlanul a vonalról kétszer. Roberson kosarára Calloway egy triplával, Illés pedig egy betöréssel felelt, Washington távolról célzott hibátlanul, majd floaterével kiegyenlített, betörésével pedig átvette csapatának a vezetést. Krestinin négyből három büntetőt vágott be, Polányi kettőből egyet, a félidőt Ruják, Dimitrijevics és Bognár kosarai zárták, amivel két pontos előnyre tett szert a nagyszünetre az OSE. 35-33

A második félidő első támadásából Dimitrijevics volt eredményes, Person egy büntetőt dobott be, majd Dimitrijevics és Calloway játszott össze két pontért, A két csapat sokat hibázott ebben a periódusban, Bognár közelijére Calloway dobott egy hármast, Bognár ismét megvillant, közben Werner elrontott kettőből egy büntetőt. Roberson révén -2-re zárkózott a Szeged, sőt Person büntetőjével egyre is, Dorogi pedig 50% zárt a vonalról, akárcsak Calloway (49-46). Folytatódott a büntetőpárbaj, igaz Dimitrijevics nem hibázott, Ruják már a harmadik tripláját szórta a mérkőzésen, Person és Krestinin váltott kosarat, így a hazai előny egy negyed alatt 11 pontra duzzadt. 59-48

A záró játékrész sem a vendégek szája íze szerint kezdődött, Mucza tört be szépen, Robertson erre ugyan válaszolt, viszont Illés bedobott egy hármast. A Szeged magas embere 3 ponttal sietett csapata segítségére, a hazai időkérés után azonban ismét Illés talált be távolról. A kérdés az volt az egyszemélyes vendég támadógépezet meddig bírja a terhet, nos itt még két pontra jó volt, amit Krestinin büntetői annuláltak. Calloway hármasával 17-re hízott az OSE előnye, és ez meg is maradt az utolsó öt percre. A vendégeknek már nem futotta nagy futásra az erejükből, így 2-11-re módosult a mérlegük, míg a Lions győzelmüknek és a Körmend veresége miatt indulhat a kupában. 87-69

Forrás: BB1.hu
Fotó: Bálizs Zsuzsa