2022. december 18.

Zsinórban negyedszer is kikaptak

Ismét fontos mérkőzésen vesztett az MVM-OSE Lions kosárlabdacsapata a bajnokság 12. fordulójában.

Zalakerámia ZTE KK – MVM-OSE Lions 82-60 (18-16, 23-21, 23-10, 18-13)

ZTE: Trice 9, O'Reilly 24/12, Polster -, Smith 16, Ostojic 5. Cserék: Simó -, Zsiros -, Csuti 8, Keller 11/9, Németh -, Szalay 2, Rakicevic 7.

OSE: Dimitrijevic 6, Ruják 5/3, Carev -, Calloway 8/3, Krestinin 13. Cserék: Illés 14/6, Dorogi 6/3, Szabadfi 2, Barnjak 2, Werner -, Mucza 4.

Pontszegény első negyedet láthatott a publikum. A játék színvonala meglehetősen alacsony volt, így még a közönség lelkesedése sem fűtötte fel az amúgy meglehetősen hűvös sportcsarnokot. Az OSE a negyed közepén csak magyarokkal játszott, szurkolói rá is zendítettek a „Magyarország lé-ollé” című dalra. 11-16-nál elkapta a fonalat cserejátékosai révén a ZTE, és kétpontos előnnyel zárták az első etapot.

A második felvonás elején jól szedte a lecsorgó labdákat a ZTE, ám nem tudott nagyobb előnyre szert tenni. A nem túl magas színvonal közepette öttel lépett meg a hazai csapat. Izgalmasan alakultak a félidő előtti percek, melyet ismét a Zete húzott be.

41-37-ről folytatódott a játék a szünet után, mely gyors 4 hazai ponttal kezdődött. A vendégek mestere máris időt volt kénytelen kérni. Rövid oroszlányi feltámadás után a vendéglátó kék-fehérek már tíz ponttal is elléptek, állva hagyva az OSE-t. A harmadik negyedet 23-10-re hozta a ZTE, megalapozva ezzel győzelmét.

A záró negyed elején már 20 pont felett volt a különbség, ezt követően a vendégek nem tudtak érdemben változtatni az eredményen. A hazai győzelem nem forgott veszélyben, a végeredmény pedig 82-60 lett.

Az OSE csak az első félidőben tudta tartani a lépést, a zalaiak teljesen megérdemelten győztek. A ZTE bejutott a legjobb 8. közé, így kuparésztvevő lesz, míg az oroszlányiaknak matematikai esélyük maradt a kupában való indulás lehetőségére

Fotó: Bálizs Zsuzsa

+36 (34) 361-444