Sport
2021. november 12.

Vereséget szenvedtek a kosarasok

Két remek formában levő együttes találkozott a 10. forduló szerdai játéknapjának egyetlen találkozóján, ahol a Nyíregyháza látta vendégül az MVM-OSE Lions csapatát.

HÜBNER Nyíregyháza BS – MVM-OSE Lions 92-81 (17-18, 27-13, 27-24, 21-26)

Oroszlány: Ihring 9/3, Carev -, Miliszavljevics 22/6, Minchev 3, Burns 17. Cserék: Ruják 4, Mucza -, Parrish 23/21, Garamvölgyi 3.

Az előzetes várakozásoknak megfelelően roppant kiélezett volt a találkozó, nem találtak fogást egymáson a felek az első negyedben.

A második felvonást jobban kezdte az OSE, de folyamatosan tapadtak a piros-feketékre a hazaiak. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd 29-29-es állásnál csinált egy 9-0-ás futást a Nyíregyháza, ezzel leszakítva az oroszlányiakat . A félidő vége előtt tovább javított a különbségen a Blue Sharks, végül 44-31-gyel zárult az első két negyed.

A fordulás után tovább tudták növelni az előnyüket a hazaiak, már 50-31 is volt, amikor csinált egy 8-0-át az MVM-OSE Lions. Ezt követően a nyírségiek megrázták magukat és újra magabiztos előnyt építettek ki, azonban megint sikerült kifognia egy jó momentumot az oroszlányiaknak és visszajöttek a kisebb gödörből.

Az utolsó negyed elején meglett a 20 pontos különbség a hazaiak javára, hat és fél perccel a vége előtt még sikerült kilencre felzárkóznia az Oroszlánynak. Nagyot küzdöttek az MVM-OSE Lions játékosai, de innen már nem tudtak visszakapaszkodni, ezzel pedig a Hübner Nyíregyháza BS megszerezte zsinórban az ötödik győzelmét.

Forrás: BB1.hu