2020. szeptember 18.

Ismét vízre szálltak a kajakosok

A Gyermek, Kölyök Magyar Bajnokság futamára került sor az elmúlt hétvégén Sukorón, mely egyúttal Kolonics György Emlékverseny is volt.

A koronavírus járvány végett az eredeti időponthoz képest ez a kajakverseny is későbbi időpontban lett megrendezve, a hely változatlanul a Velencei-tó, és a Sukorói pálya volt. Nagy létszámú nevezés mellett, 1791 versenyző állt rajthoz, mindössze két korosztályból. 76 egyesület részvételével, két napon át versenyeztek a kajakosok és kenusok.

Az Oroszlányi Kajak Sport Egyesület 15 főt nevezett, de betegség miatt az MK-4-es hajóegységet vissza kellett léptetni, így ténylegesen 11-en állhattak a rajtvonalra. A versenyzők között többen voltak kezdők, akik most bontogatják szárnyaikat.