2015. április 20.

Ilyen nincs - és mégis van: döntetlen a kosárban

Miután az OSE Lions csapata a Nyugati csoport 6. helyén végzett, a Keleten 7. Budapesti Honvéd otthonában kezdte meg a 9-16. helyért zajló rájátszást. A párharc első összecsapása 79-79-es döntetlennel zárult, ami csak kuparendszerben lehetséges a sportágban.

Miként azt már megszokhattuk, ezúttal sem állt teljes keret Kovács Nándor edző rendelkezésére, hiszen a Bonyhádon kiállított Vukolics mellett az újból megsérült Kiss Kornél is csak nézője lehetett a mérkőzésnek. Ennek megfelelően ismét Ughy kezébe került az irányítás, aki ezen a szinten ritkaságszámba menő tripla duplával (13 pont, 11 lepattanó, 10 gólpassz) hálálta meg a bizalmat. A 6. percben 11-11 állt az eredményjelzőn, aztán a vendégek részéről már csak Tanács jegyzett egy kosarat, míg a hazaiak szorgalmasan gyűjtögetve a pontokat, már 12 egységnyivel jártak előrébb az első negyed végére (25-13). A második etapban felébredő oroszlányiak megkezdték a felzárkózást (14. perc: 31-24), ám a vendéglátók távoli találataival hamar visszaállt a kétjegyű Honvéd előny (15. perc: 37-26), ami megmaradt a félidőre (48-37).

Fordulás után egy kicsivel jobb arcát mutatta az OSE, sokkal jobban védekezett, s mivel alig kapott kosarat, felzárkózott 1 pontra (28. perc: 53-52). Ezután azonban érkeztek az újabb hazai triplák, s 59-52-ről indult a befejező negyed. A 33. percben ismét 12 ponttal járt előrébb a Honvéd (67-55), s ez a különbség tartott egészen a 36. percig (75-63). Megpróbálták csökkenteni hátrányukat Ughyék, s másfél perccel a vége előtt, 79-71-es állásról olyat tettek, amire kevesen számítottak. Zsinórban dobott 8 ponttal, közte Gorzsás utolsó másodperces hármasával döntetlenre hozták a meccset, a mellettük végig kitartó csaknem száz oroszlányi szurkoló legnagyobb örömére.

Aki nyer péntek este Oroszlányon, az a 9-12. helyért folytathatja a szintén oda-visszavágós, kuparendszerű küzdelmet a Békés-MAFC II. párharc győztesével, míg a vesztes a 13-16. helyért játszik tovább. Az biztos, hogy óriási csatára van kilátás, hiszen a Honvéd nem titkolt célja, hogy a tavalyinál jobb helyen végezzen a tabellán, míg az újonc OSE is szeretné tovább fényezni az alapszakaszban nyújtott nagyszerű teljesítményét.

Kovács Nándor: „Az elején nem találtuk a ritmust, de fordulás után jól védekeztünk, s a végére már támadásban is elkaptuk a fonalat.”

Budapesti Honvéd SE - OSE Lions 79 - 79 (25 - 13, 23 - 24, 11 - 15, 20 - 27)

Helyszín: Budapest, 150 néző Vezette: Gaál, Józsa, Kruk
OSE: Ughy 13/9, Hajmásy 10/9, Bocsárdi, Kiss Károly 13, Tanács 22 Csere: Gorzsás 16/9, Keller 5, Magyari Edző: Kovács Nándor Jók: Ughy, Gorzsás

+36 (34) 361-444