Június 19-én elindult a strandszezon Oroszlányban, a nyári meleg pedig hamar meghozta a fürdőzőket. Az elmúlt napokban családok, fiatalok és idősebbek is sokan választották a városi fürdőt.
Oroszlány Város Önkormányzata
Elérhetősége2840 Oroszlány, Rákóczi Ferenc út 78.
A projekt címeMajk és a Vértes turisztikai tevékenységeinek összehangolása az Oroszlányi Bányászati Múzeum komplex fejlesztésével
A projekt azonosító számaTOP-1.2.1-15-KO1-2016-00008
A projekt tervezett befejezési dátuma2023. december 31.
Szerződött támogatás összege640 208 240 Ft
Támogatás mértéke100%
Megvalósulási helyszínOroszlány, volt Majki XX-as Akna
080 Helyrajzi szám
Oroszlányi Közös Önkormányzati Hivatal
Telefon: +36 34 361-444 /148-as mellék
A projekt célja az Oroszlányi Bányászati Múzeum területének rendezése, korszerű fogadóépület építése, új kiállítási területek kialakítása, a meglévő tárlat interaktívvá tétele, új attrakciók fejlesztésével.
A majki volt XX-as (bánya) Akna területén található múzeum jelenlegi rendezetlen külső területeinek rehabilitálása, új funkcióval történő fejlesztése alapot teremt a korszerű fogadókörülmények kialakításához. Ehhez kapcsolódóan a volt Kazánház épületének elbontását követően kialakítható a portaépülethez kapcsolódóan a létesítmény fogadóépülete, ahol shop és büfé, mosdó, kerékpár tároló, terasz és bemutató terület is található, itt ér véget majd az Oroszlány – Tatabánya kerékpárút egyik ága.
A múzeum belső területén rendezett rendezvénytér és játszótér kerül kialakításra, emellett időszakos kiállítócsarnokká válik a jelenleg funkció nélküli kompresszorház.
A múzeum belső területén a volt faléz épület energetikai felújításon esik át és fűtötté válik, így a múzeum egész évben látogatható lesz. A külső területeken is több fejlesztés valósul meg, többek között a bányavágat bejáratánál kas szimuláció is kialakításra kerül. A múzeum területén a fűtetlen gépészeti épületekben is számos interaktív fejlesztés valósul meg, ahol mobil applikáció segítségével is körbejárható lesz a tárlat.
A múzeum fejlesztése során komplex turisztikai bemutató és fogadókörnyezet kerül kialakításra, elektromosautó-töltőpont, kerékpár-szervízpont, vallásturisztikai és ökoturisztikai pihenőpont is kiépül a területen. A Kamalduli Remeteség irányába irányfényes megközelítési útvonallá fejlesztjük a Grófi-utat.
A projekt eredményeként egy olyan turisztikai fogadókörnyezet kerül kialakításra, mely nem csak a Bányászati Múzeum, hanem a környék nevezetességeinek elérhetőségét, bemutatását is elősegíti, kiinduló vagy végpontja lehet számos kerékpáros vagy gyalogos túrának, de akár csak a pihenésre, kellemes környezetre, jó levegőre vágyóknak is alkalmas területet biztosíthat.
A projekt jelenlegi helyzeteA projekt kivitelezési és kiállítás építési munkái elkészültek, az eszközbeszerzési tevékenység megvalósult. A marketing és nyilvánosság biztosítása tevékenységek folyamatban van. A projekt befejezési határideje 2023. december 31..
Facebook oldal (folyamatosan frissülő hírek, érdekességek, események) Sajtóközlemény TV-s megjelenésekJúnius 19-én elindult a strandszezon Oroszlányban, a nyári meleg pedig hamar meghozta a fürdőzőket. Az elmúlt napokban családok, fiatalok és idősebbek is sokan választották a városi fürdőt.
Oroszlányban szoros és eredményes az együttműködés a közterület-felügyelet és a rendőrség között. Ennek egyik példája Kovács Roland közterület-felügyelő elismerése, amelyet egy bűncselekmény felderítésében nyújtott segítségéért vehetett át.
Karbantartási munkák miatt módosul egyes vonatok menetrendje 2026. június 27. és július 3. között. A Tatabánya–Oroszlány vonalon több járat Oroszlányból korábban indul.
A József Attila Általános Iskolában 2026. június 24-én tartották a tanévzáró ünnepséget. A diákok munkáját, eredményeit és közösségi teljesítményét oklevelekkel és könyvjutalmakkal ismerték el.
Újabb tájékoztatás hívja fel a szőlőtermelők figyelmét a szőlő aranyszínű sárgaságát okozó fitoplazma veszélyére. A Hegyközségek Nemzeti Tanácsa kézikönyvet tett közzé, amely gyakorlati segítséget ad a betegség és az amerikai szőlőkabóca felismeréséhez.
Az országos tiszti főorvos meghosszabbította a jelenleg érvényben lévő másodfokú hőségriasztást, amelyet szombattól harmadfokúra emelnek. A figyelmeztetés június 30-án, kedden éjfélig marad érvényben.