2024. április 21.

Újabb vereség

Szombaton, hazai pályán a Paks gárdájától kapott ki az OSE kosárlabdacsapata az alsóházi rájátszás 3. fordulójában.

MVM-OSE Lions - Atomerőmű SE 90-97 (26-32, 18-23, 23-14, 23-28)

Oroszlány: Riddley 22, Stevenson 6, Balsay 6, Gholston 18, Polutak 16/3. Csere: Thomas 18, Ruják 4, Illés -, Werner -.

Paks: Ihring 16/6, Clarance 28/9, Géringer 12/12, Nicholson 16/3, Wooten 10. Csere: Eilingsfeld 4, Kucsora 5/3, Sövegjártó -, Knowles 6, Dorogi -.

Polutak egy támadólepattanó után szerezte meg a mérkőzés első pontjait, Wooten egy pontot a vonalon hagyott, Clarance zsákolt egy eladott labda után. Polutak használt ki egy bejátszást, Riddley és Stevenson kosarai után hamar időt kért Sebastjan Krasovec (8-3). Géringer szórt egy hármast a játékmegszakítás után, Gholson rámolt be gyorsan négy pontot, de a Paks fiatal magyar játékosa ismét beköszönt (12-9). Knowles kettesei közé Balsay szúrt be egyet, Géringer már a harmadik hármasát küldte a helyére, az OSE pedig időt kért (14-16). Ihring csent labdát és könnyű ziccert tett fel, Riddley törte fel a vendégek védelmét, Thomas egyenlített második esélyből. Gholston kettőből egy büntetőt dobott be, Géringerre továbbra sem volt válasz, Clarence rángatta meg újra a gyűrűt, Thomas 2+1-et csinált. A negyed utolsó szakaszában Clarence három triplát is bevágott, erre csak négy hazai pont jött válaszul. 26-32

Polutak dobott be két büntetőt, Balsay ment végig egy szerzett labdával, két és fél perc után Knowles révén a Paks is felkerült az eredményjelzőre a második negyedben. Balsay kettesére Kucsora felelt három ponttal, Thomas egy, Clarence két büntetőt értékesített. Ruják ziccerezett, Riddley a büntetőit küldte helyére, Clarence zsákolt (37-41). Nicholson második esélyből villant, Váradi Kornél időt kért, Wooten zsákolt nagyot. Ihring triplája után már 10 pont felett járt a differencia, Gholston csak a második büntetőjét dobta be, mezőnyből viszont javított, Nicholson is bedobott egy trojkát, Ruják használt ki egy rossz váltást. A félidő utolsó két percében jelentősen nem változott a különbség, így 11 pontos előnyről várta a folytatást a Paks. 44-55

Thomas egy büntetőt dobott be, Polutak egy triplát, Gholston már öt pontra hozta fel csapatát, így a Paks időt kért (50-55). Ez nem érte el a kívánt hatást, az OSE sorozatban szerzett 7 pontot a játékmegszakítás után és átvette a vezetést. Egy nagyon hosszú kosárcsendet Riddley tört meg, így Sebastjan Krasovec megint időt kért, hiszen csapata képtelen volt betalálni. Majd 6 perc után Wooten egy büntetővel törte meg a paksi jeget, Stevenston és Riddley is betört, Nicholson egy pontot a vonalon hagyott, de mezőnyből javított. Nicholson újra megvillant, így az Oroszlány is időt kért, Clarence és Wooten összjátékával egyenlített a Paks (63-63). Clarence dobta be a büntetőit, Riddley verte meg lábbal emberét, Wooten szerzett két pontot. Eilingsfelt kapart össze egy labdát a festékben, Gholston középtávolija esett be. 67-69

Riddley egalizált, Ihring törte fel a hazai védelmet, Wooten dobott be két büntetőt. Riddley szerzett gyors négy pontot, Clarence 2+1-et mutatott be. Stevenson büntetett egy védelmi hibát, Ihring köszönt be kintről, Thomas büntetőivel (77-79). Ihring és Thomas váltott kosarat, előbbi aztán megint megvillant, Polutak csak egy büntetőt dobott be. Riddley hozta fel egy pontra a csapatát, de Clarence válaszolt, de az OSE nem engedte el ellenfele kezét (84-85). Ihring ziccere után Thomas és Polutak kosara már a vezetést jelentette az Oroszlánynak, a Paks időt kért. Polutak két pontjára Nicholson néggyel felelt, így egy perccel a vége előtt 1 pontos vendégvezetésnél kért időt az OSE. Az utolsó percben azonban hibát hibára halmozott a hazai csapat és már csak vendég pont született, így a Paks harmadik meccsét is megnyerte az alsóházi rájátszásban. 90-97

+36 (34) 361-444