2024. március 03.

Kiütéssel nyert az OSE Körmenden

117 pontig jutott az Oroszlány a vasiak otthonában, a kosárlabda bajnokság 22. fordulójában.

Egis Körmend - MVM-OSE Lions 79-117 (21-28, 20-32, 21-29, 17-28)

Körmend: Basic 2, Takács K. 2, Morgan 11/3, Durázi 26, Konate 4. Csere: Doktor 2, Nagy P. 2, Geröly -, Schmera 8, Kiss M. 6/3, Ferencz 15/9

OSE: Riddley 16, Balsay 3/3, Gholston 24/15, K. Thomas 31/9, Polutak 11. Csere: Árva-File -, Ruják 4, Gáspár 6, Szabadfi 5/3, Illés 5/3, Stevenson 12/3.

Thomas büntetőivel az Oroszlány szerezte meg a vezetést, majd Durázi zsákolását követően meglépett 9-4-re. Vendégoldalon jobban megoszlottak a pontok, míg hazai részről az 5. percben Durázi már 10 pontnál járt, miközben rajta kívül csak Ferencz tudott betalálni, de ő is csak a büntetővonalról. A 6. percig kellett várni Morgan első kosarára, akinek a hármasával 15-17-re jött fel a Körmend. Egyenlíteniük azonban nem sikerült, pár ponttal továbbra is az OSE tartott előrébb. 19-21-nél a legjobbkor jött a vendégeknek Gholston triplája, majd ezzel a lendülettel meg is nyerték a játékrészt (21-28).

A második negyed első perceiben nagy triplaparádét láthattak a szurkolók. Konate egy duplával megszerezte első kosarát, amire Szabadfi válaszolt távolról. Ferencz középtávolijára Gholston triplája érkezett, majd Ferencz is betalált a hárompontos vonalon kívülről. Az Oroszlány azonban lendületben maradt, hatékonyan támadtak, és fokozatosan növelték az előnyüket. Thomas hármasát követően a 14. percben már 10 ponttal tartottak előrébb a vendégek. Az időnként felvillanó Durázi – Ferencz páros kevésnek bizonyult a félidőben már 19 pontnál járó Gholstonnal, és 15 pontig jutó Thomas-szal szemben, mert ők több támogatást kaptak társaiktól. Igaz, a körmendi páros is 18, valamint 10 pontig jutott nagyszünetig, így szégyenkezni valójuk nem volt. A negyedet viszont simán nyerte az Oroszlány, így magabiztos előnye volt 20 perc játékot követően (41-60).

Nem változott a játék képe, a második félidő elején is a korábbi koreográfia szerint zajlott a mérkőzés. Hazai részről továbbra is Durázi és Ferencz volt az, aki veszélyt jelentett a vendégek gyűrűjére, de mivel továbbra is jól teljesítettek az oroszlányi légiósok, így a különbség nem csökkent. A 27. percben Durázi közelijével 56-78-ra módosult a mérkőzés állása, a különbség pedig kellően nagy volt ahhoz, hogy ne kelljen izgulnia a vendégek drukkereinek. A kegyelemdöfést viszont ezután vitte be az Oroszlány, amikor Thomas, Riddley és Illés révén futott egy 8-0-s sorozatot. Ráadásul a negyed utolsó mozzanataként még Gholston triplája is behullott, így a záró játékrész előtt gyakorlatilag el is döntötte a meccset a vendégcsapat (62-89).

Ahogyan arra számítani lehetett, a Körmendnek már nem volt visszaút ekkora hátrányból. Az OSE a 34. percben Stevenson duplájával átlépte a százpontos határt is. A végén már mindkét oldalon lehetőséghez jutottak a csere játékosok is. Végül 117 pontig jutott az Oroszlány, és meglepően sima győzelmet aratott Körmenden (79-117).

+36 (34) 361-444