2023. december 03.

Vereséget szenvedett az OSE

Második félidei jó játékával fordított a hazai csapat, pedig az első félidőt követően még az OSE tűnt a mérkőzés esélyesének.

NKA Universitas Pécs - MVM-OSE Lions 91-83 (18-25, 21-24, 29-19, 23-15)

Pécs: Kerpel-Fronius -, Luzaics 7/3, Scherer 4/3, Meleg 10, Durmo 18/3. Csere: Benke K. 5, Hockerup-Fischer -, Lados 2, Herger 4, Kovács P. 6/3, Manjgafics 19/6, Nikolics 16/3.

Oroszlány: Ruják -, Riddley 19, Balsay 9, Hollis-Jefferson 12/6, Polutak 22/3. Csere: Gholston 15/6, Gáspár 3, Kristyák -, Czermann -, Árva-File 3/3, Szabadfi -.

Hollis-Jefferson és Riddley pontjaira építve villámrajtot vett az Oroszlány, három és fél perc elteltével 0-11 állt az eredményjelzőn. Ezt követően Durmonak sikerült megtörnie a pécsi kosárcsendet. A következő percekben mindkét oldalon sok volt a beütött fault, így a csapatok elsősorban a büntetővonalról szerezték kosaraikat. 10 pont körüli előnyüket egészen a 8. percig tartották a vendégek, amikor Manjgafics és Herger egy-egy duplájával 15-20-ra felzárkóztak a hazaiak. Polutak triplájára Manjgafics válaszolt távolról, ám a vendégek magas embere két büntetőt is a helyére küldött az első tíz perc vége előtt (18-25).

A második negyed elején Gholston aktivizálta magát az oroszlányiaktól, így a 12. perc környékén 30-20-ra vezettek a vendégek. Mindkét oldalon bőven akadt hiba, de ez a vendégeknek kedvezett. A 15. percben Gholston távolról is betalált, ezzel tovább tudta növelni előnyét az OSE. Nikolics vette hátára a pécsi csapatot, de a túloldalon Gholston továbbra is jól célzott, így kisebb dobópárbajt láthattak a nézők ezekben a percekben. A különbség viszont nem csökkent, Meleg büntetőivel jött vissza 10 pontra a Pécs (39-49).

Talán megnyugtatta a vendégeket a tízpontos előnyük, mert a pécsiek sokkal lendületesebben jöttek ki a második félidőre. Kovács révén három és fél perc alatt egy 8-2-s rohanást hoztak össze, így újra szoros lett a találkozó, 47-51 állt az eredményjelzőn. Vendég részről Balsay és Riddley talált be, mielőtt egyenlíteni tudtak volna a hazaiak. Pár ponttal folyamatosan az Oroszlány tartott előrébb, a Pécs pedig ott lihegett a nyakukban. Egészen a 30. percig kellett várnia a hazai szurkolóknak arra, hogy újra egál legyen a meccs, ekkor Manjgafics kosarával egyenlítettek a pécsiek, ami egyben a negyed utolsó találata is volt (68-68).

Meleg révén a vezetést is átvette az NKA, ám Polutak és Riddley kosaraival még gyorsan fordított az OSE. Luzaics és Durmo is betalált távolról, aminek köszönhetően 78-73-ra újra a Pécsnél volt az előny. Mint később kiderült, innen már nem adta ki kezéből a vezetést a hazai csapat. Az oroszlányiak ugyan próbálkoztak, de már nem volt elég erő bennük ahhoz, hogy szorosabbá tegyék a végét (91-83).

+36 (34) 361-444