Sport
2023. november 18.

Szoros meccsen vesztett az OSE

A negyedik negyedben fordított az „Olaj”, a kosárlabda bajnokság 8. fordulójában.

Szolnoki Olajbányász - MVM-OSE Lions 76-70 (16-20, 21-20, 18-17, 21-13)

Szolnok: Clay 16, Eads 15/3, Pallai 7, Révész 2, Thomas 13. Csere: Little 2, Lukács 16/6, Rudner 3/3, Pongó 2.

Oroszlány: Riddley 20/3, Szabadfi -, Hollis-Jefferson 4, Thomas 13/3, Gáspár 3. Csere: Polutak 6, Gholston 14/3, Balsay 5, Ruják -, Illés 5/3.

Lassan kezdett mindkét csapat, az első két és fél percben 8 pont esett, ebből hatot az Oroszlány szerzett. Balsay 2+1-ére Clay felelt egy kettessel, Eads egy pontot a vonalon hagyott, Hollis-Jefferson kettesére Pallai dobott két büntetőt (6-9). Riddley célzott pontosan távolról, Gáspár kosarával már kétszer annyi pontja volt az OSE-nak, mint a hazaiaknak, Little enyhített a helyzeten. Lukács küldte helyére a büntetőit, Riddley verte meg szépen emberét, Thomas hozta két ponttal közelebb övéit. Gholston átadását Riddley váltotta két pontra, újabb ziccere után időt kért a Szolnok. Büntetőkkel zárkózott az Olaj, így a negyed végére 4 pontra csökkentették a hátrányukat. 16-20

A második negyed első három perce nem fog bekerülni a kosárlabdázás aranykönyvébe, az OSE ellépett 8 ponttal, Lukács dobott egy szép ziccert. Riddley semlegesítése továbbra is gondot okozott a hazaiaknak, sőt Thomas révén már 9 egységnyi differencia volt a felek között (21-30). Ez stabilizálta az Olaj játékát, Eads és Rudner is előlépett, így pillanatok alatt 4 pontra jött fel a Szolnok, nem meglepő, hogy Petrov mester is kikérte idejét (30-34). Egy ideig ez állandósította a különbséget, viszont Eads bevert egy hármast, Révész pedig egyenlített, a félidő Thomas-triplával zárult. 37-40

A második félidő elejét az Oroszlány kezdte jobban, Riddley és Gholston is erősen kezdett, így további 4 pontot mellé tett a vendégcsapat, félidőben megszerzett előnyére. Ezt követően ismét beállt a 4-5 pontos különbség a két csapat között, a szolnoki kosarakra mindig volt válasza az OSE-nak. Ezt követően aztán Clay pillanatai következtek, a légiós ugyanis egymaga kiegyenlített, innentől fej-fej mellett haladtak a csapatok a negyed végéig. 55-57

A negyedik negyed elején sem engedte el egymás kezét a két csapat, Pongó átadásából Lukács szórt egy hármast, amivel egy pontra csökkentette az Olaj hátárnyát. Végül 63-nál érte utól újra az Olaj az Oroszlányt, sokáig azonban innen egyik csapat sem tudott elmozdulni, aztán Riddley törte meg a jeget (63-65). Azonnal jött a hazai válasz, 67-67 után Lukács zsákolt, Clay pedig fontos ziccert tett fel, Gáspár egy büntetőt dobott be, gy 12 másodperccel a vége előtt 3 pont választotta el a feleket. Illés faultolt, Clay büntetői eldöntötték a mérkőzést, így a Szolnok megnyerte az összecsapást. 76-70

Forrás: BB1.hu