Magabiztosan nyert hazai pályán a Szeged

Nem volt reális esélye az OSE-nak a kosárlabda bajnokság 5. fordulójában.

SZTE-Szedeák - MVM-OSE Lions 89-75 (23-16, 24-19, 24-19, 18-21)

Szeged: Woolridge 23, Locke 25/9, Balogh 7/3, Bognár 9, Lake 10. Cserék: Mucza -, Zsíros 15/15, Cohill -, Mayer -.

Oroszlány: Ruják -, Szabadfi 9/3, Gholston 17/9, Thomas 2, Polutak 8. Csere: Riddley 19/3, Hollis-Jefferson 7, Gáspár 8, Illés 5/3.

Lassan kezdődött mindkét csapat számára a mérkőzés 0-2 után azonban robbantott a Falco ellen bravúrgyőzelmet arató Szeged. Balogh és Lake vezetésével 11-0-ás futást produkált Nikola Lazics együttese, Simon Petrov időt is kért (11-2). Hollis Jefferson lezárta a rossz sorozatot, ezt követően igyekezett rendezni a sorait a vendégcsapat, de először Szabadfi triplájával sikerült némileg közelebb lopózniuk. A negyed vége felé állandósult a 10 pont körüli különbség, egymás kosaraira felelgettek a felek. Az első etapot Hollis-Jefferson pontjai zárták, így hét pontos különbségről folytatódott a találkozó. 23-17

A második negyed elején Riddley és Woolridge válalta magára a pontszerzés terhét, Thomas zsákolásával közeledett ellenfeléhez az Oroszlány. Ezt követően megállt mindkét csapatnál a tudomány támadásban, természetesen Woolridge jelentkezett egy tempóval és egy ziccerrel, a negyed feléhez érve így 10 ponttal állt jobban a Szedeák (35-25). 12 pontról kezdte meg a felzárkózást végül az OSE, Nikola Lazics +8-nál kért időt, ez azonban nem törte meg a vendégek lendületét és Szabadfi hármasával két perccel a félidő vége előtt, négy pontra jöttek fel. A játék rész végén ismét meg tudott lépni a Szeged, főleg Locke remeklésének köszönhetően, így a félidőben 12 pont választotta el egymástól a feleket. 47-35

Bognár büntetőivel folytatódott a játék, Gholston szórt egy triplát és egy közelit is. Ezt követően fokozatot váltott a Szedeák, Locke hármasa után a negyed feléhez érve már 18 ponttal vezettek, Simon Petrov pedig időt kért. Zsiros hármasával már a 20 pontot is átlépte a differencia, az OSE védekezésben és támadásban is teljesen elvesztette a fonalat. A negyed utolsó két percéhez érve már 23 ponttal álltak jobban a vendéglátók, az etap végéig sikerült némileg kozmetikázni az eredményen az OSE-nak, de így is 17 pontos hátrányból várták az utolsó negyedet. 71-54

Az első két percben főleg Sholston vezetésével mindent megtett a vendégcsapat, hogy megközelítse a Szegedet, de jelentős mértékben ez nem sikerült. Illés, Riddley és Polutak is betalált egymás után, Zsíros fontos hármasai azonban visszaverták a zárkózási kísérleteket. Bognár dolgozott meg két pontért a festékben, Gáspár és Polutak kosarai után kért időt Nikola Lazics (84-71). Zsiros és Woolridge gyors öt ponttal vetette észre magát, ezzel gyakorlatilag lezárta a Szeged a mérkőzést. A Szedeák ismét fontos győzelmet aratott és 50%-osra javította mérlegét. 89-75

Forrás: BB1.hu