2022. november 24.

Óriási bravúr a Szolnok ellen

Nagy csatában nyert otthon az OSE kosárlabda csapata a bajnokság 8. fordulójában.

MVM OSE-Lions - Szolnoki Olajbányász 86-84 (22-26, 25-23, 17-21, 22-14)

Oroszlány: Ruják 9/3, Szabadfi -, Barnjak 11/3, Carev 10/6, Dorogi -.
Csere: Illés 7/3, Mucza 2, Dimitrijevics 23/6, Krestinin 13, Calloway 11/6, Werner -.

Szolnok: Durham 2, Gilszki -, Barnes 4/3, Williamson 9/3, Szubotics 26/12.
Csere: Gavin 21/9, Révész 3, Rudner -, Pongó 2, Lukács 16/9, Sebők 1.

Subotics büntetőivel kezdődött a mérkőzés, Carev előbb egyenlített, majd megtette ezt Barnes hármasa után is (5-5). Barnjak gólpasszából Ruják szerezte meg az Oroszlányak a vezetést először a mérkőzés során, és megsem álltak 13-5-ig. Lukács állította meg a rossz szolnoki sorozatot Durham kiosztásából, majd Subotics hozta még közelebb a vendégeket, később megint Ruják villant (15-10). Szubotics kemény fault és leérkezés ellenére bemutatott egy 2+1-et, igaz a büntető nem esett be. Gavin hármasával egy pontra zárkózott a Szolnok, Calloway kosara után egy vendég időkérés következett (18-15). Lukács gyönyörű blokkja után megint Gavin talált be kintről, így utolérte ellenfelét az Olaj. Megint a Szolnok légiósa volt eredményes, méghozzá négy büntetővel, Lukács két pontjával pedig már hat volt az előny. Dimitrijevics majd Galvin váltottak kosarat, a negyedet pedig Dimitrijevics büntetői zárták. 22-26

A második negyed Dimitrijevics triplájával kezdődött, majd Durham tört be két pontért. Hosszú kosárcsend után Illés szerezte meg egy duplával első pontjait, Lukács pedig távolról süllyesztett el egy dobást, megtette ezt nem sokkal később csapattársa is, Williamson (30-34). Mucza büntetőivel kettőre csökkent a differencia, Williamson zsákolt, Szubotics közelről tett hozzá két pontot. Illés újabb kosara következett, Williamson büntetőit, Krestinin annulálta. Carev duplájával megint csak kettő volt közte, Barnjak találatával pedig utolérte a Lions ellenfelét, sőt mivel oda is ütöttek neki dobás közben, büntetőjével a vezetést is megszerezte (41-40). Galvin azonnal válaszolt előbb egy duplával majd egy büntetővel, Krestinin a túloldalon a festékből dolgozott meg keményen két pontért. A félidő utolsó két percében előbb Galvin hagyott ott egy pontot a vonalon, Krestinin fordított, majd büntetőivel kettővel léptek el a hazaiak, Lukács és Sebők egalizált. A félidő végi szakaszt két ponttal az Olaj nyerte, így pont ekkora előnnyel vonulhattak szünetre a vendégek . 47-49

A harmadik negyedet Szubotics triplája indította be, Barnes pedig egy büntetőt küldött a helyére. Dimitrijevicset a fault sem zavarta meg a kosárszerzésben, Szubotics passzát Williamson értékesítette (50-55). Calloway vert be egy hármast, majd megtette ezt Subotics és Dimitrijevics is, ezt követően majd két percig azonban nem esett kosár egyik oldalon sem. Végül ezt Szubotics szakította meg Calloway technikai faultjáért járó büntetővel, majd ezt megfejelte még három sikeres kísérlettel (56-62). Ruják közelijével négyre jött fel az OSE, Lukács a következő támadásban azonban bevágott egy triplát. A fiatal válogatott játékos a vonal mögül sem hibázott, Dimitrijevics pedig középtávolról. A negyed végén Dimitrijevics révén háromra csökkent a differencia, Gavin hármasa a legjobbkor jött így vendég szempontból. 64-70

Majd három percet várni az első kosárra a záró etapban, Szubotics volt eredményes középtávolról, ugyan onnan Calloway sem hibázott, Galvin pedig továbbra sem hűlt ki (66-74). Szubotics kintről is hatékonyan célzott, Barnjak kettessel válaszol, Calloway pedig négyre hozta fel a Lionst. A vendég időkétés után megint Lukács jelentkezett, Ruják pedig első hármasát dobta be (76-79). Pongó kosarával értünk az utolsó három percre, majd Krestinin értékesített két büntetőt (78-81). Barnjak átvette a vezetést hosszú idő után a hazaiaknak, Calloway két fontos büntetővel pedig egy büntetőt elrontott a kettőből. Az utolsó percben Williamson állhatott a büntetővonalra az egyenlítésért, azonban mindkét dobását elrontotta, az Olaj egy támadólepattanó formájában kapott még egy esélyt a győzelemre, azonban ezzel sem tudtak élni. 86-84

+36 (34) 361-444