Sport
2022. január 09.

Kétszeres hosszabbítás után sem sikerült a győzelem

Nagyot küzdött az MVM-OSE Lions kosárlabda csapata a bajnokság 17. fordulójában Zalaegerszegen, ám ez is kevésnek bizonyult a pontszerzéshez.

Zalakerámia ZTE KK – MVM-OSE Lions 89-85 (14-17, 31-17, 15-14, 15-27, 5-5, 9-6 )

MVM-OSE Lions: Ihring 19/9, Parrish 10/6, Tóth B. 3/3, Minchev 25, Burns 14/3.
Cserék: Ruják 8, Garamvölgyi 3/3, Mucza -, Dorogi -, Molnár 2.

Kiegyenlített játékkal indult a találkozó, az OSE jól tartotta magát, sőt 17-14-re hozta is a negyedet. A második etapot is jól kezdte az OSE, a félidő vége viszont egyértelműen a hazaiaké lett és végül 45-34-el zárult az első félidő.

Viharos harmadik felvonást követően 60-48-ról kezdődött a negyedik negyed. Ekkor aligha sejtették páran, hogy nem ez lesz az utolsó… Jó szériát kaptak el a vendégek, fokozatosan csökkentették hátrányukat. Vérszemet kapott az OSE, fokozódtak az izgalmak az utolsó percben, hiszen sikerült egyenlíteni a vendégeknek.

Jöhetett a hosszabbítás,75-75-ről folytatódott a játék. A hazaiak nagyon akartak, minden labdáért harcoltak, de az OSE is az életéért küzdött. Az extra öt perc sem hozott döntést: 80-80 állt az eredményjelzőn.

A végső játszmában 2,5 másodperccel a vége előtt 89-84-re módosult az állás, innen pedig már nem volt visszaút a vendégek számára. Egy triplakísérletnél ugyan még ítéltek egy faultot a játékvezetők, ám csak egy büntető esett be, így egy klasszikus körömrágós meccsen, dupla hosszabbításban nyert a Zalaegerszeg, 89-85 arányban.

A ZTE sokáig a kezében tartotta a meccset, ám a vendégek nem adták fel és hatalmas küzdelemben visszajöttek a meccsbe; sőt, kétszer is megnyerhették volna azt. Óriási fölényben voltak a palánkok alatt a piros-feketék, 50-33-ra nyerték a lepattanó párbajt, s ezzel jól is sáfárkodtak, 20 pontot értek el második esélyekből. Szűkebb rotációjuk révén azonban elfáradtak a végére, s eladott labdáikat jól használta ki a ZTE.

Ennek tudható be, hogy az OSE - immáron zsinórban ötödször - a sereghajtó otthonában is vereséget szenvedett.

Forrás és fotó: BB1.hu