OSE Lions-PVSK-Kronosz Kiadó 93-77 (17-18, 34-13, 26-10, 16-36)
Oroszlány, 300 néző. Vezette: Török, Németh, Pécsi.

OSE: Ughy 7, Kiss Kornél 17/3, Burai 7/3, Bocsárdi 9/3, Keller 6
Csere: Hajmásy 24/18, Gorzsás 7, Magyari 4, Zábó, Kláris 12, Túri
Edző: Kovács Nándor
Jók: Hajmásy, Kiss Kornél, Kláris, Burai.

A 2015-ös év eddigi három mérkőzésén sajnos vereséget szenvedett, így az első győzelem reményében fogadta baranyai ellenfelét péntek este az OSE Lions. Kiegyenlített játék jellemezte a mérkőzés első negyedét, s mivel felváltva estek a kosarak, így egyik csapat sem tudott elhúzni a másiktól (10. p. 17-18).
A második etapban aztán teljesen megváltozott a játék képe. Keményen és agresszíven védekeztek a hazaiak, s szurkolóik legnagyobb örömére szebbnél szebb támadásokat vezettek. Szinte minden akciót pontosan fejeztek be, s a kosárparádéban az egymás után 5 hárompontost is elsüllyesztő Hajmásy vitte a prímet. Fokozatosan növelve előnyét, a félidőre már 20 egységnyivel járt előrébb a hazai gárda (20. p. 51-31).
A térfélcserét követően is kiválóan védekeztek az oroszlányiak, a megszerzett labdákból pedig gyorsindításokkal operálva, 38 pontra duzzasztották az addig sem csekély előnyüket Kiss Kornélék (28. p. 75-37).
A negyedik negyedben hazai részről már főként a cserék voltak a pályán. A nagy előny lehetőséget adott Kovács Nándornak a kísérletezésre. A végjátékban a vendégek egyre pontosabban céloztak (ebben a szakaszban hét hárompontost dobtak!), emellett az OSE védekezése szétesett, így a tetemes előny rövid idő alatt jelentősen csökkent (34. p. 79-55).
Ebben a periódusban figyelmetlenül, sok hibával játszottak hazaiak, de a biztos győzelem így is meglett (40.p. 93-77).
Az első negyed kiegyenlített játékát követően, a középső két negyedben látványos és eredményes játékkal rukkolt elő a csapatként remekül funkcionáló OSE. A végelszámolás szempontjából nagyon fontos győzelmet szerzett az oroszlányi gárda.

Kovács Nándor: Nagyon sok problémával küszködtünk az elmúlt napokban: sérülések, betegségek, eltiltás nehezítették a dolgunkat. Mindezek ellenére 30 percig kiválóan játszottuk, és magabiztosan nyertünk.

+36 (34) 361-444