Hoya-Pannon Egyetem Veszprém - OSE Lions 75 - 68 (21-21, 21-14, 16-17, 17-16)
Veszprém, 150 néző. Vezette: Horváth, Szalai, Benedek.
OSE: Kiss Kornél 21/3, Burai 7, Hajmásy 2, Gorzsás 10, Keller 2.
Csere: Ughy 12/3, Bocsárdi 3, Kiss Károly 8, Túri, Magyari 5/3.

Edző: Kovács Nándor.
Jók: Kiss Kornél, Gorzsás, Ughy.

Az alapszakasz visszavágó körének első találkozóján idegenben, egy újabb dobogós ellen léptünk pályára. Két hazai hármas ellenére is szorosan alakult az első negyed. Kiss Kornél találatainak köszönhetően tartotta a lépést ellenfelével az OSE. Felváltva estek a kosarak, így 10 perc után egyenlő volt az állás (10. p. 21-21).

A második etapban egyre többet hibáztak a látogatók. Pontatlan dobások, eladott labdák miatt fokozatosan ellépett a Veszprém, és félidőre 7 egységgel járt előrébb, mint vendégek (20. p.: 42-35).

A második félidőben küzdöttek, hajtottak az oroszlányiak, s agresszív védekezéssel késztették hibázásra a vendéglátókat. Sajnos támadásban ők is hibáztak, ezért nem tudtak számottevően csökkenteni a hátrányukból Bocsárdiék (30. p. 58-52). A befejező negyedben továbbra is nagy küzdelem folyt a pályán. Mindkét gárda jól védekezett, ám így is sikerült 2 pontra feljönniük Ughyéknak (37. p. 66-64). Többször is adódott esély az egyenlítésre, de pontatlanok voltak a látogatók, akik a végjátékban a támadó palánk alatt kegyetlenül lefaultolt, vérző Gorzsást is elveszítették. Ezután is voltak még lehetőségek, de az oroszlányi dobások kimaradtak, a hazaiak pedig büntetőkkel növelték előnyüket, s szereztek 7 pontos győzelmet.Egy végig kiélezett, küzdelmes találkozón szenvedett vereséget, a Tanácsot továbbra is nélkülöző OSE Lions.

Kovács Nándor: „Rossz százalékban dobtuk a hármasokat, de így is végig szoros mérkőzést játszottunk esélyesebb ellenfelünk otthonában.”

+36 (34) 361-444