2015. szeptember 28.

Győzelem!

2015. szeptember 24-25-én került sor a Gyurasits István Emléktornára, a Budapesti Honvéd SE szervezésében.

Az első mérkőzést az EKF-Eger-KOK SE ellen játszotta az együttes, akik kellemetlen ellenfélnek bizonyultak, inkább az egyéni képességekre alapozva játszottak, mintsem rendszerben, kicsit minden mindegy alapon, ami 30 percig működött. A végére az OSE jobban kontrollálta a lepattanókat és fizikálisan is föléjük kerekedett, ennek volt köszönhető a viszonylag sima végjáték. Az első mérkőzés eredménye: EKF-Eger-KOK SE – OSE Lions 69-80.

Másnap egy jó szerkezetű, rutinos játékosokkal is megtűzdelt MTK volt az ellenfél. Az első pillanattól kezdve zónába álltak be, ami ellen az oroszlányiak a megbeszélteket játszották, bár, ha elkezdtek egyénieskedni, káoszba torkollt a támadás. A 2. negyed felétől aztán beállt a védekezés, amelynek köszönhetően félidőre lélektani fölénnyel mehetett öltözőbe az OSE. A 3. negyedet nagyon agresszívan kezdte a csapat, jól működött hátul a szerkezet, a támadásban is megvolt a ritmus, de továbbra sem mentek be a távoli dobások. Ennek ellenére gyakorlatilag formálissá vált az utolsó 10 perc (73:54).

+36 (34) 361-444