2015. február 24.

A kosarasok buktak, a tekések nyertek

Még mindig tartalékosan, Kiss Kornél és Gorzsás nélkül lépett pályára Budapesten az OSE. Mivel a MAFC-nál rendelkezésre álltak az NB I/A csoportban szereplők is, ráadásul Tanács sérülése sem jött még rendbe, meglehetősen nehéz mérkőzés elé néztek Ughyék.

Az első negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok, kisebb adok-kapok alakult ki, melyből kicsivel a fővárosiak jöttek ki jobban (10. p.: 22-20). A második játékrész elején nehezen szőtte támadásait az oroszlányi gárda, így gyorsan 8 pontos hátrányba került (13. p.: 30-22). Ezt követően azonban keményen és jól védekeztek a vendégek, akik Kiss Károly kosarainak köszönhetően félidőre minimális előnyt szereztek (36-37).

Fordulás után sokáig tartották a lépést ellenfelükkel Hajmásyék (27. p.: 51-51). Ezután azonban kapkodtak támadásban, és máris 7 ponttal előrébb járt az ellenfél (30. p.: 58-51). A rövidzárlat a negyedik negyed elején is tartott még, eladott labdák, elkapkodott támadások vendégoldalon, három távoli találat a hazain - így már 16 egységnyi lett a távolság a két csapat között (34. p.: 67-51). Innen még megpróbáltak felállni Tanácsék, ám hiába kaptak kevés pontot a maradék időben, mindez csak az eredmény kozmetikázására volt elegendő. A végig kimagaslóan játszó Rados Vukolicnak sajnos nem akadtak társai a vasárnapi találkozón, s főleg a mezőnyben gyengélkedő játékosai miatt maradt alul az OSE Lions.

Kovács Nándor: „Sok hibával és eladott labdával játszottunk. Mezőnyposzton kevesen és kevesek voltunk.”

MAFC II. - OSE Lions 72 - 64 (22 - 20, 14 - 17, 22 - 14, 14 - 13)

Budapest, 100 néző

Vezette: Józsa, Sentényi, Győrki

OSE: Ughy 5/3, Zábó 5/3, Hajmásy 11/6, Keller, Vukolic 25/6 Csere: Burai 2, Magyari 2, Kiss Károly 8, Bocsárdi 2, Tanács 4

Edző: Kovács Nándor

Jó: Vukolic

Jobban ment a játék a hétvégén az oroszlányi tekéseknek (OSZE), akik az NB-I keleti csoportjában a Tiszakécske VSE csapatát fogadták, és 7:1-re nyertek (3205:2978 fa különbséggel), így a 8. helyezés az övék a bajnokságban (12 csapat van a csoportban).

Az ifik 4:0 arányban nyertek (1090:1002 fa aránnyal), és ezzel ők vezetik a csoportot.

+36 (34) 361-444