info@oroszlany.hu      +36 (34) 361-444
info@oroszlany.hu      +36 (34) 361-444
Cikkek
Keresés
Vissza
Kocsmaturista Oroszlányban
Hír

Különleges vendég járt városunkban a hét elején, akinek hobbija a településeken található kocsmák felkeresése. Eddig 9 ország, 100 településének több mint ezer műintézményét kereste fel, s örökítette meg élményeit blogoldalán: www.kocsmaturista.hu.

Csanádi Tibor "Kocsmázva utazni, utazva kocsmázni" jelszó alatt szenvedéllyel keresi fel a városokat, fotózza és gyűjti az ottani kocsmai életképeket.

A folyamatos kocsmatúra lényege, hogy hírét vigye különböző városok különböző kocsmáinak. Fő célkitűzése, hogy feltérképezzen minden érdekes italkimérőt és intenzív kocsmaélettel rendelkező várost. Május 1-én Oroszlány lett a századik ilyen város. Településünkön 8 helyszínt (EnBo's, Luxor, Városkapu, V8, Hegyalja, Borostyán, Czermann, Piac büfé) tekintett meg és fotókkal illusztrálva vette fel őket gyűjteményébe.

- Több mint 1200 kocsma, 100 település, 9 ország van mögöttem. Kocsmaturista vagyok. Mit jelent ez? Kocsmáról kocsmára járok felfedezni. Nem a következő pohár alját keresem elsősorban, hanem a következő kocsmát! Szeretem a társadalmi életnek ezt a minden másnál spontánabb, árulkodóbb intézményét. Vallom, hogy egy város és egy ország szellemisége az egyik legteljesebb, legdirektebb és legőszintébb képet magáról a különféle kocsmáinak körképével rajzolja és az ottani beszélgetésekkel tárja fel. – vall hobbijáról.

2018. May 04., 06:09
Vissza

Legnépszerűbb cikkek

Lomtalanítás 2018-ban (9940)
Az Oroszlányi Környezetgazdálkodási Nonprofit Zrt. Oroszlány város területén 2018. évben 4 alkalommal lomtalanítást végez
Nyitnak a Gresók (8998)
File Beáta jegyző jelenlétében avatták fel azt az új, helyi vállalkozók által megálmodott kereskedelmi egységet
Én is bányász vagyok (6961)
Oroszlány várossá válásában, a jelenlegi infrastruktúra és városkép kialakításában fontos szerepe volt a bányászatnak
Ipari parki buszmenetrend! (9092)
Oroszlány város helyi autóbuszjáratai 2015. július 1. (szerda) üzemkezdettől az alábbi új menetrend szerint közlekednek
Beindultak a betörők (7139)
A betöréses lopások során az elkövetők a lehető legkisebb kockázatot vállalva a legnagyobb anyagi haszonra törekednek
Megújuló városi televíziózás? (6842)
Pályázatot ír ki az önkormányzat a televíziós műsorszolgáltatási feladatok ellátására

Elérhetőségeink

Oroszlány Város Polgámesteri Hivatala

A honlap tartalmáért felelős vezető:
Lazók Zoltán - Oroszlány Város polgármestere

A honlap tartalmát szerkeszti:
Ivák István ivak@okis.hu