Sorra dőltek a rekordok az Oroszlányi Sport Egylet (OSE) Kószák szakosztályának idei 24 órás váltófutásán. Szombaton reggel 9 órakor az ötletgazda, Nagy László (Paripa) nyitotta a sort, akit még 225-en követtek az egynapos sportmegmozduláson.

Csak emlékeztetőül, míg tavaly a közel 200 résztvevő összesen 505 kört tett meg, és 1555 kilométert teljesített összesen, addig vasárnap a 9 órás záráskor 677 kört és 2000 fölötti kilométert mutatott a számítógép monitora.

A férfi mezőnyben Szedlák Csaba futotta a leggyorsabb kört 10 perc 52 másodperccel, míg a hölgyek mezőnyében Balogh Barbara (12:16) végzett az élen, bár nem ez a helyes megfogalmazás, hiszen ez nem verseny volt, hanem egy hatalmas buli, ahol sok-sok ismerős, sportoló és amatőr randevúzott.

Sokan azonban nem elégedtek meg 1-2 körrel, sőt, tizenegyen 10, vagy annál többet abszolváltak, hárman pedig (Nagy László (Paripa), Morecz János és Lovas Mátyás) 20 kört teljesítettek, ami több mint 60 kilométer 24 óra alatt!

Vasárnap egy aranyos kislány, Richter Janka zárta a 24 órás váltófutást, s a szervezők már most gondolkodhatnak, hogy egy év múlva milyen újabb rekordokkal ünnepeljék az oroszlányi futónapot.

2018. szeptember 10., 06:00